Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 


Vstúpte do interakcie so ženami, ktoré majú rovnaký motív ako Vy – zoznámiť sa a nájsť partnera! V SPEED-datingu neoslovujete naslepo. Hráte ako všetci prítomní: „s otvorenými kartami.“ Určite nejeden z Vás prešiel procesom hľadania aj vo svete internetu, chatov a net-zoznamiek. Sami sme v tejto veci robili malý prieskum. Veľká časť ľudí činných vo virtuálnom svete sa jednoducho „hraje“ - s pseudo-identitou, vekom, povolaním, vzhľadom, charakterom či minulosťou. Teda všetkým tým, čo anonymný internetový svet ponúka. A verte, že prechádzať tým množstvom nickov“ - vyhľadávať a investovať do toho pravého/pravej touto cestou – je veľmi neisté a riskantné.

Zo skúseností môžme povedať, že sa po istom čase vyčerpáva komunikačný rámec tém chatujucich osôb – slová prestávajú priťahovať, život je predsa len o čomsi inom. Radi by sme zakúsili toho druhého aj takpovediac na živo. Nie nadarmo sa hovorí – „...raz zažiť, ako tisíc krát čitať, alebo počuť“. Po istom čase sa tak obaja rozhodnete stretnúť naživo – a vtedy nastáva rozčarovanie. Toľko hodín strávených za e-mailami, toľko nádejí a zrazu - ten človek je niekto celkom iný, ako sa Vám prezentoval. Otázka teda znie: „Prečo hľadať tak komplikovane, zdĺhavo a neisto...?“

Odpojte sa od klávesníc, vypnite monitory a žite život v jeho reálnej podobe !

Zdá sa Vám, že tá pravá je na druhom konci sveta a nevie o Vás ?“ Prvá časť otázky, je mylná. Deň čo deň prechádzate okolo potenciálnych partneriek. A oni okolo Vás. Kde je potom chyba ?“ pýtate sa. Odpoveď sa skrýva v jej druhej časti: nevedia o Vás. Prečo ?“ Pretože - nevychádzate s kožou na trh. Áno, je istá možnosť, že tá dotyčná osloví Vás. Úprimne veríte, že sa tejto spontánnosti dočkáte ?“ ...ak áno, čakajte. Tak ako doposiaľ - teda bez výsledku.

Posolstvo je priame: „...nečakajte, konajte !

Neustále v našich seminároch zaznievajú slová „vyjsť s kožou na trh.“ Ide o proces prechodu z anonymity a bezpečia domova či kancelárie takpovediac do reálneho života. Speed-Dating ponúka túto možnosť. Rýchly, trefný, účinný. Ak si zoberiete najhoršiu možnosť, že na stretnutí sa s nikým vhodným nezoznámite, tak minimálne tým, že ste mali „zážitok“, ste o niečo bohatší - stretli sa s novými ľuďmi, zapojili do sociálnej interakcie, zoznámili sa, nadviazali nové kontakty, odhodlali urobiť a vyskúšať niečo nové, vypadli zo zabehnutého stereotypu hľadania, ..... a mnohí odvážlivci aj našli ženu svojich snov !

Pozitív je teda viac ako dosť. Aj v tomto prípade platí: môžete len získať. Reakcie ľudí, ktorí Speed-datingom prešli sú pozitívnou odozvou pre všetkých, ktorí váhajú. Prirodzene existujú ľudia, ktorým uvedený spôsob nesadne. Nič na tom, kedykoľvek sa môžete vrátiť k tradičným a zaužívaným formám zoznamovania sa.Idea Speed-Datingu využíva psychologický poznatok, že človek už počas prvých pár minút vie odhadnúť, či mu človek oproti takpovediac „sadol.“ Na celej veci je zaujímavé to, že počas „setu“ (stretnutia) sa kontaktujete s ľuďmi, ktorí sú celkom neznámi. Až mieste však neraz zistíte, že mnohým, ktorým by ste „vizuálne-opticky“ nedali v bežnom živote šancu, Vás po 9-minútovej interakcii (vzájomnej verbálnej a non-verbálnej komunikácii) predsa len niečím zaujali – potvrdzujúc, že vizuálna stránka (vzhľad) partnera je len jedno z mnohých kritérii vzájomnej príťažlivosti.

Prednosťou Speed-Datingu je, že vstupujete do interakcie so ženami, ktorí majú rovnakí motív ako VY – zoznámiť sa a nájsť si partnera. Podľa štúdii, v rámci rýchleho-(speed)-kontaktu“ odohrávajúceho medzi dvoma, ktorých spája rovnaký „motív“ (výber partnera), nastáva na vedomej aj nevedomej úrovni mužov a žien vyhodnocovanie, či akýsi screening“ – možného potencionálneho partnera. Deje sa tak na vedomej aj nevedomej báze - organizmom okamžite vyhodnocujúc. Patria sem signály tela, či toľko diskutovaná chémia.“

Výskumy v tejto súvislosti hovoria aj o akomsi „partnerskom vzore“, ktorý každý z nás v podvedomí nosí a hľadá. Ak vstupujeme do kontaktu s človekom, ktorý vysiela obdobné parametre – náš organizmus reaguje a rezonuje“ na úrovni bio-psycho-sociálnej. A je len na nás, či tomu druhému pozitívne odpovedáme alebo ich opäť rezignujeme – vlastným, často iracionálnym zdôvodnením (pr. žena, ktorá sa mi páči už asi partnera má...“).

Summárum: SPEEDdating stavia na tom, že každý z nás je schopný v priebehu niekoľkých sekúnd, resp. minút zozbierať a vyhodnotiť údaje o druhom človeku na primárnej báze - „je, alebo nie je vhodný kandidát pre mňa.“ Prirodzene, je to len prvý krok, po ktorom sa v budúcnosti obaja partneri začnú spoznávať kvalitatívne na inej úrovni. To, je však už téma so samostatným obsahom.

Ak máte aj Vy záujem Speed-Dating absolvovať, získajte potrebné zručnosti na jednom z našich tréningov a školení.

kurzy zvadzania prihlasenie termíny

 

Škola zvádzania Elite
Bratislava - Brno - Praha
Poradenstvo-Kurzy-Školenia

InfoLinka: +421 905 485 153
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Website: www.seduction.sk

Ako Vám osobne môžeme pomoct

Dlhoročne pôsobíme v oblasti osobnostného, milostného a vzťahového rozvoja. Poskytujeme odborné služby v oblasti mužsko ženských vzťahov, sociálnej dynamiky, milostného života a osobného rastu. Od roku 2010 naše kurzy, školenia a semináre absolvovalo vyše 1700 spokojných klientov. Pridajte sa k úspešným. Kontaktujte nás - sme tu pre Vás.