V sociálnej dynamike, v praxi zoznamovania a zvádzania žien často využívame takzvanú kvalifikáciu. Je to proces, ktorý má svoj význam. Predstavte si, že vidíte na ulici krásnu sexi ženu. Ak ju oslovíte štandardne, je veľká šanca že skĺzne do tzv. Bitch módu. V daný moment nastáva to, že sa začnete kvalifikovať Vy. Umenie je vymeniť role.

Bootcamp Leto Snov

Kvalifikovanie sa je teda moment, kedy sa jedna osoba snaží dokázať svoj status a kvality druhej osobe. Využitie v budovaní príťažlivosti spočíva v tom, že vytvoríme situáciu, kedy sa nám žena bude snažiť dokázať svoju kvalitu. Na podvedomom leveli táto snaha znamená snahu preukázať, že spĺňa kritéria, ktoré testujeme. Snaha kvalifikovať sa nám a dokázať nám niečo, ju dostáva do role menej dôležitej, ako je tá naša. To znamená že naša hodnota je vyššie, a keďže platí pravidlo, že hodnotné veci nás priťahujú, stávame sa tak príťažlivými.

Tento moment dosahujeme jednoduchými otázkami, ktorých zámer je zistiť, prečo by sme mali chcieť nadviazať hlbší vzťah s ženou oproti nám. Kvalifikačne otázky subkomunikujú našu istotu a dôveru v seba samých, pomocou zisťovania kvalít, morálnych hodnôt a predností osôb s ktorými komunikujeme. Osoba ktorá testuje druhých je osobou, ktorá ma vyššiu hodnotu a tým sa stáva automaticky atraktívnou. Osoba snažiaca sa dokázať, že spĺňa dané štandardy je osoba, ktorá sa snaží nadviazať puto skrze dokazovanie, prečo si zaslúži naše uznanie.

Kvalifikovanie funguje nie len, ako verbálny spôsob budovania príťažlivosti, ale aj ako indikátor toho, ako príťažliví sme pre ženu oproti nám. Čím viac sa mi bude snažiť dokázať svoje kvality, tým je vyšší predpoklad, že o mňa stojí. Znamená to totiž mimo iného, že jej záleží na tom, čo si o nej myslím.

Otázka s otvoreným koncom je typ kvalifikácie, kedy netestujeme kvality osoby oproti nám, ale snažíme sa jednoducho zistiť, čo sú vlastne zač. Nehovorím teraz o typických nudných otázkach typu „čo robíš“, „kde bývaš“, alebo „kde pracuješ“. Otázky, ktoré pokladám, idú hlbšie. Snažím sa zistiť, čo sú vlastne zač. Pýtam sa ich na ich túžby, sny, pocity, alebo zážitky. Smerujem ich tak, aby som sa dozvedel viac o ich osobnosti. Spýtam sa napríklad, čo by robila, ak by mohla robiť čokoľvek. Taktiež sa ich potom pýtam, prečo práve to. Skvelá otázka s otvoreným koncom je napríklad: „Čo najzaujímavejšie si tento rok zažila?“

Je to skvelý typ otázky, pretože vyžaduje oveľa hlbšie myslenie, na rozdiel od otázky „Bola si v lete na dovolenke?“. Po tom ako dostanete odpoveď, môžete kopať hlbšie a hlbšie napríklad tak, že sa opýtate, prečo to pre ňu bolo najzaujímavejšie. Udržujete tak konverzáciu pri živote, budujete medzi sebou dôveru a taktiež ju držíte v pozícii, kedy musí do konverzácie investovať.

Kvalifikačná otázka

Kvalifikačná otázka je typ otázky, ktorou ženu oproti sebe testujem. Zvyčajne sa pýtam na veci, na ktorých mi záleží. Veci ktoré od budúcej partnerky budem vyžadovať. JE to taktiež test, na koľko som pre ňu príťažlivý. Čím viac ju priťahujem, tým väčšie úsilie vyvinie na to, aby ma jej odpoveď uspokojila. Príklady kvalifikačných otázok:

  • „Nikdy som nemal v láske fajčiarov, z toho všetkého dymu sa mi vždy točila hlava. Fajčíš?“
  • „Chodíš takto von často? Myslím tým piť a kaliť v kluboch.“ 
  • „Podviedla si niekedy svojho chalana?“

Chcem vás upozorniť na to, aby ste neopakovali moje slová. Princíp kvalifikačných otázok, ktoré jej pokladám stojí na tom, že sa pýtam na veci, ktoré sú dôležité pre mňa. Neexistuje „správny spôsob“ prevedenia. Sám nemám láske ľahké ženy. Od vzťahu očakávam úprimnosť a dôveru. Nemám rad fajčiarky a ženu, ktorá spotrebuje jeden balík cigariet, denne by som nedokázal vystáť. Moje otázky pre to smerujem tak, aby som zistil, na koľko bude spĺňať MOJE štandardy.

Similar Posts